Чого бояться “безкорисливі Шурочки”?

 

Переглядаючи новини на моєму улюбленому каналі “1+1” (жодного, жоднісінького “вата-тб”!), несподівано згадала одну сценку з рязановського “Службового роману”. Там, де Шурочка “симпатичная, но слишком активная”, допитується до кожного з співробітників: “Вы деньги сдавали? Сдавали или нет?”

Звісно ж, не можна казати, що активність наших сьогоднішніх волонтерів недоречна, і що саме вони часом не рятують життя українських військових, бо державне забезпечення армії (попри списувані урядом щодня невідомо куди величезні суми) — мізерне. І, так, саме волонтери купують і необхідне обладнання, і допомагають одягом та продуктами.

Але волонтери — у переважній більшості випадків — проміжна ланка між людьми, які скинулися фінансово чи матеріально, та безпосередньо тими, кому допомогу призначено. І волонтери — з поруху серця. патріотичних, суто гуманних почуттів — беруть на себе місію посередництва, збирання й доставки допомоги.

А тепер повернімося до сюжету з новин, де волонтери обурювалися тим. що держава збирається укласти реєстр волонтерів, змусити їх сплачувати податок з зібраних коштів (це питання вважаю вкрай суперечливим), та зобов’язати звітувати про усі цінності, що проходять через їх руки.

І що ж ми почули від волонтерів? Повне небажання діяти у рамках законності. При цьому хтось з них каже, що звітність як така у когось із них є, але у різній формі, а у когось і немає. І що через їх руки проходять міліони гривень. …Під чесне слово? Питання…

Іще одним “перлом”, що пролунав у тому ж сюжеті, було зізнання, що, мовляв, ідея начебто й непогана, але ж волонтери не бачать, що будуть з цього мати. А ось тут повертаємося до питання безкорисливості деяких “шурочок”. Чому волонтери, що збирають мільйони гривень на допомогу українській армії, не хочуть офіційно звітуватися українській же владі?

Що ж не так у “датському королівстві”?

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki