“Лише на життя запізнилась свобода…”

Лише на життя запізнилась свобода,

Як жаль, що сповна на моє” (І.Губерман)

Свобода… у цьому слові міститься так багато для кожної людини… Це — сподівання на щось нове і краще, віра у свої сили та у власний шлях. А іще — величезна відповідальність. За кожен крок та за кожен наш вибір у цьому житті.

Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої. Наскільки давно це було сказано, і наскільки ж нічого не змінилося. І досі непросто буває побачити ту межу, що розділяє наші права, бажання та можливості із простором іншої людини, іншої особистості та її світу.

Мікрокосмос чи частинка Вищого Розуму — у кожному з нас. А звідти — прагнення до творення, перетворень та пошуків. Прагнення до мандрів та нових зустрічей. До пошуку себе та того/тих, що часом настільки далеко, а насправді — дивовижно близько… Бо десь і колись ці світи вже зустрічалися у безмежному просторі нашого Всесвіту, у космосі між зірок чи у світі тонких сфер. Людина може називати як завгодно те, що відбувається уїї  житті, та вимірювати й визначати це за різними шкалами й критеріями. Але закони цього руху — однакові: у фізиці,  релігії, психології чи історії… І атеїст, і релігійний фанатик, проходять свій шлях за одними законами, бодай і під різними назвами… Але ж справа — не у назві, а у змісті і закономірностях.

“Життя іде, і все без коректур. І час летить – не стишує галопу”, — писала Ліна Костенко… Усі ми — діти і закланці часу, великого і свавільного божества Хаосу, і кожен черпає з неминучо-вічної Лети дні свого життя… А свобода — для чого вона людині? Для добра і зла, для радощів та суму, для війни та примирення… для творчості та здобуття. І — для втрат також…

…Бо усе обертається і змінюється навколо. І ми змінюємося. А свобода — вона має бути у самій людині. Як відповідальність, як думка, як биття серця…

Не можна запізнитися на своє власне життя.

08.06.2013

Агата Аргентум

Читать полностью: http://h.ua/story/377860/#ixzz34Eddm0fi

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki