Попіл Майдану крізь серця і кордони

Сьогодні Україна та увесь наш народ переживають вкрай непростий історичний етап. Нелегко відроджуватися з попелу, — з попелу надій, з попелу боротьби, з попелу життів.

Ми різні, але віддаємо шану вічним цінностям, ім’я яким — Вітчизна, Життя, Справедливість.

Усі ми прагнемо до кращого життя, але ніхто нам його не подарує так просто. На жаль, політика, — не така проста й справедлива річ, як часом думають люди. І тому у пресі, по ТБ та в інтернеті хтось намагається запустити чергову хвилю ненависті. Неначебто росіяни проти українців. Неначебто українці проти росіян…

Я завжди виступала проти відродження СРСР та його аналогів, але так само завжди милувалася красою слова видатних російських письменників і поетів, музикою композиторів, картинами художників. Іще одна з близьких нам сусідніх культур лише додає до багатства нашого світогляду. Іще один народ, який поважає нас, а ми відповідаємо взаємоповагою й розумінням, — це наш здобуток у цьому світі й на цій землі.

Знайти порозуміння часом заважає намул пристрастей, дуже часто здійнятих маніпулятивною пропагандою. Як казав Стів Джобс: “Галас чужих думок здатний заглушити голос нашого серця”.

Тому пропоную нам усім хоч кілька хвилин помовчати і послухати Пісню. Щиру й небайдужу пісню нашого колеги, поета, композитора, автора й виконавця власних пісень Юрія Єрмоленка.

Юрій — росіянин з українським корінням, батько його – українець з м.Шостка, а мати – росіянка з Ростовської області. І зараз, з Росії, попри усі технології та інформаційні бар’єри, ця людина зуміла відчути й пережити серцем те, що переживаємо зараз ми в Україні.

Відродження можливе завдяки розумінню й відкиданню ненависті.

Послухаймо цю пісню, — тут біль, співпереживання і пристрасть до життя…

Юрій запропонував зробити переклад цієї пісні українською мовою, тому цей варіант пісні, — результат нашої творчої співпраці. Думаю, це символічно, і має допомогти усім нам відбудувати зруйновані мости та віднайти порозуміння між народами, між людьми. За цим — життя.

ПОПІЛ МАЙДАНУ

Запах п’янить нас,
запах свободи.
Київ народить;
Важкі пологи.
Гордим вкраїнцям
Смерть на загрозі,
Та Україна
В муках народить!

Попіл Майдану,
Попіл Майдану,
Попіл Майдану, –
У чорну ніч.
Попіл Майдану,
Попіл Майдану,
Попіл Майдану

В серці горить .

Чорнії сили
Ратників скосять,
Люд у могили
Кулями зносить.
Чорному зводу
Світять сигнали,
Та ми за волю
Серце поклали!

Справа свободи
Зрушилась рвійно.
Важкі пологи
Звершаться, вірте!
Праведна справа,
Сила народу,
Діву пресвітлу
Завтра народить!


 

26.02.2012

Валерія Дмитрук


Читать полностью: http://h.ua/story/399688/#ixzz371JseLxq

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki