Славік і Христина у шамана

Скажений вітер пригнав важкі темні хмари. Місяць заховався за них, і все навкруги миттєво поглинуло липкою темрявою. Славік потер очі, але нічого не побачив у цій абсолютній чорноті. Несподівано хтось схопив хлопця за лікоть і добряче смикнув. 
– Сла-ві-ку… — тихенько прошепотіла Христя, — ти тут? 
–Налякала ти мене, сестричко, вчепилась так, що моторош пробігла по тілу. Де це ми, куди потрапили? Щось шаман наплутав, обкурив нас, у бубон постукав, та й зник у тому білому тумані. Якесь дивне відчуття, ніби ми на край світу опинились.. Що тепер робити, навіть, не уявляю.. 
Христя трохи помовчала, звикаючи до темряви, а потім голосно зойкнула побачивши біля своїх ніг незнайомця. Він лежав нерухомо. Почувши дівочий голос, тіло чоловіка заворушилося. 
– Дай мені, друже, руку — гучним голосом промовила людина. 
–Так це ж наш шаман, — зрадів Славік.
Хлопчина намацав у кишені сірники і віддав їх Христі, а потім протягнув свою руку чоловікові. Дівчина чиркнула швабриками, й світло блимнуло на обличчя шамана. Він був блідий та трохи тремтів. Переконавшись, що усі цілі і майже здорові, Христя запропонувала розпалити багаття. Вітер затих, а на небі виклювалось кілька зірочок-світляків, які начебто миготіли SOS. 
Стало світліше й веселіше. Насилу сівши, шаман звернувся до Славіка: 
– хлопче, я бачив минуле, люди завжди отримували брехню, відчували жорстокість у пошуках істини та справедливості від самого початку Всесвіту. Кожна наступна дія вперед, кожне уміння, людська мудрість, були здобуті у важкому змаганні кількох велетенських сил, поперемінно видряпуючи їх у слабшої сили, або менш спритної. Свобода є надбанням тих, хто спробував битися за знання, не жалкуючи себе. Бо завжди є такі, хто прагне нас бачити беззаперечно слухняними, та мовчазними вівцями. Ви молодь, і тому протистояти буде не легко, але немає вибору. Тож добре подумайте, і ніколи не здавайтеся. 
Яскраві сині очі чоловіка іскрилися надією перемоги. Христя і Славік із захопленням слухали шамана. Бо вони хотіли бути вільними щасливими людьми.

06.04.2014

ЛюсиЯЧитать полностью: http://h.ua/story/401858/#ixzz34qUk9p2g

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki